OKULLU OLDUN

20170131_100042-01

30 ocak 2017

canım egem,
bu gün tarihi bir gün bizim için. bu gün okul hayatın başladı.

günlerdir sana anlatıyoruz okulunu. artık büyüdüğünü ve okullu olacağını. can kulağı ile dinleyip seviniyordun okula gideceğin için. hatta bazı sabahlar okula mı gidiyoruz diye uyandığın oluyordu. işte o gün bu gündü.

alışma sürecin için ben de bir hafta izin aldım işyerimden. seni ben bırakıp alacaktım. sabah okula gideceğiz diye uyandık sevinçle. okula seve seve girdin. öğretmen ablan seni alırken benden, hiç tepki vermedin. sana çok sevecen ve sıcak yaklaştılar. sen de ablaları çok sevdiğin için herhalde pek çekinmedin.

20170130_102914

bense büyük bir merakla idari bölümdeki ekrandan sınıfındaki kamera vasıtası ile seni izledim. canım oğlum benim. büyüdün de okula bile başladın. ilk bir kaç dakika oturdun bir köşeye etrafı gözlemledin. sonrasında herkes toplanınca öğretmeniniz etkinliklere başladı ve sen yavrum hiç çekinmeden sıkılmadan katıldın. seninle gurur duyuyorum. o sırada baban çalışıyordu ama aklı bizdeydi. arada ekrandan görüntüler çekip yolladım babana. o da sevindi. gurur duydu seninle oğlum.

FB_IMG_1486153264027 FB_IMG_1486153255249

öğretmen ablanla birebir etkinlikten sonra sulu boya yaptınız. ilk resmini de yanında getirdin. onu ve bundan sonra her yaptığın şeyi saklayacağım oğlum. sonrasında bir doktor abla gelip seni muayene etti. hiç çekinmeden doktor ablan ne dediyse yaptın. canım benim… ardından top havuzunda deli gibi eğlendiniz. çok seviyorsun top havuzunu. okulu sevmenin en büyük etkeni içinde top havuzu olması bence. sonrasında da yemeğe geçtiniz. öğretmen ablan fotograflarını çekip yolladı bize. maşallah benim bitaneme. yemeğini yemişsin. yemekten sonra diğer arkadaşların uykuya geçerken senin süren bitmişti bana teslim ettiler seni. altındaki bezi değiştirmek istemişler ama sen ağlamışsın değiştirmek istememişsin. olsun zamanla ona da alışırsın benim bitanem.

FB_IMG_1486153239429 FB_IMG_1486153228963

işin ilginç yanı geçen bu süre zarfında hiç sorun çıkmamışken ve öğretmen ablan senin için harika derken beni görür görmez ağlamaya başlamış olman. şaşırdık hep birlikte. hiç beklemiyorduk bunu. sakinleşince top havuzunda biraz daha oynadın ve bu günlük çıktık okulundan. önümüzdeki 1 hafta her gün gideceğiz böyle kısa kısa. alışman için. haftaya ise haftada 3 gün gideceksin yeni evimize taşınana kadar. mayısta yeni evimize taşınınca haftanın her günü gideceksin inşallah.

20170131_100102-01

ya oğlum işte okul hayatının ilk gününün özeti böyle.

umarım parlak bir okul hayatın ve parlak bir yaşamın olur canım oğlum benim. seninle gurur duyuyorum. seni çok seviyorum bitanem…

10 şubat 2017

güncelleme (2. hafta) : malesef ilk günlerdeki gibi istekli gitmiyorsun okula. sabahları bir süre okula gitmeyelim diye mızırdanıyorsun. okul çıkışlarında da baya agresif oluyorsun. onun dışındaki günler babaanneye gittiğin için çok mutlusun 🙂 herkes alışacağını söylüyor. ilk günlerdeki bu ağlamaların çok normal olduğunu söylüyorlar. inşallah bir an evvel alışırsın oğlum.

FB_IMG_1486374948382 FB_IMG_1486374959522

okulun kötü olduğunu ve çok ağladığını söylüyorsun. ama gün içinde facebook’a yüklenen video ve fotograflardan senin gayet mutlu ve uyumlu olduğunu görebiliyorum. ki öğretmenin de aynı şeyi söylüyor. oyunlara katılıyorsun, sınıf içi etkinliklerede de etkinsin. sanırım bize naz yapıyorsun… yapma be oğlum, çok üzülüyorum ben de…

FB_IMG_1486383286747

baksana öğretmenine ne güzel sarılıp hem de emziksiz uyumuşsun 🙂

20170212_214910

 

bu da senin ilk ödevin oğlum, beraber yaptık. bir süre sonra sen sıkılınca bıraktık 🙂

17 şubat 2017

güncelleme (3.hafta): malesef hala alışamadın okuluna. evde okula gideceğin günün gecesinde başlıyorsun söylenmeye. ben okulda ağlıyorum. neden ağlıyorsun oğlum diyorum, senin gelmen için 🙁 ya kuzum benim yaaa.

bu hafta sonu ilk veli toplantına gittik. senin için öğretmenlerin derdini çok güzel ifade ediyor çok zeki bir çocuk dediler. ağlayıp ağlamadığını sordum. uykudan sonra biraz ağlıyor gibi oluyormuşsun sonra hemen geçiyormuş. nasıl olacak bilemiyorum. tek korkum okuldan soğuman. umarım öyle bişey olmaz.

bakalım daha neler yaşayacağız…

büyüdün de okullu oldun canım egem…

22 mart 2017

güncelleme: bu sabah ilk defa isteyerek gittin okuluna. haydi gidiyoooşşş dedin. sonra da anneee bak ağlamadım diyorsun tatlışım :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir